Zateplování grafitovým polystyrenem - investice do teplého domu

Zateplování grafitovým polystyrenem - investice do teplého domu

Provedení izolace budovy kvalitním polystyrénem umožňuje vysoký tepelný komfort a současně snižuje spotřebu energie potřebné k vytápění budovy. Je to skvělý způsob, jak snížit své náklady a přispět ke snižování smogu. Alternativou k tradičnímu bílému polystyrenu je grafitový polystyren, který se vyznačuje vynikajícími izolačními vlastnostmi. Částka investovaná do izolace budovy grafitovým polystyrenem se rychle vrátí zpět a budova poskytne účinnou ochranu před nepříznivými povětrnostními podmínkami.

Grafitový polystyren - moudrý výběr na mnoho let

Kvalitní polystyren pro izolaci obvodových stěn chrání budovu před vysokými i nízkými teplotami po celou dobu životnosti budovy, tj. minimálně několik desítek let. Jak vybrat ten správný polystyren pro termo modernizaci? To je důležitá otázka, protože výměna polystyrenu je prakticky vyloučena a přidání dalších vrstev nejsou jen vysoké náklady, ale také forma kompromisu. Nejlepším řešením v této situaci bude provedení vstupního průzkumu. Na trhu máme velký výběr materiálů používaných k izolaci budov, lišící se kvalitou a parametry. Výběrem, který doporučují odborníci ve stavebnictví, je grafitový polystyrén, který se ve stavebnictví používá více než 15 let. Tento velmi oblíbený materiál má příznivý koeficient prostupu tepla λ (lambda).

Termo modernizace budovy a hodnota lambda koeficientu

Koeficient λ (lambda) je zdaleka nejdůležitějším funkčním parametrem polystyrenu. Mluvíme o jednoduchém vztahu: čím nižší je hodnota lambda, tím lepší jsou izolační vlastnosti polystyrenu. Extrémně dobrých izolačních parametrů bylo možné dosáhnout přidáním speciálních surovin při výrobě polystyrenu, jako je grafit, který snižuje tepelné ztráty budovy. Ochrana vnějších stěn šedými deskami je mnohem účinnější než při použití běžného bílého polystyrenu.

Příklad:

Grafitové polystyrenové desky o tloušťce 20 cm a koeficientu λ = 0,013 W / mK (izolační standard pro energeticky účinné stěny budovy) zajistí lepší izolaci než obyčejný bílý polystyrén o tloušťce 27 cm!

Výběr polystyrenu v nových a obydlených budovách

Úroveň tepelné ochrany budovy a co s ní souvisí, potřeba tepelné energie je základem pro návrh topných a chladicích zařízení. Špatně izolované budovy potřebují výkonná zařízení, která generují nejen vysoké pořizovací náklady, ale také následnou údržbu. Proto je důležité zanalyzovat současnou situaci před tím, než se rozhodne o zateplení budovy. Abyste se mohli správně rozhodnout, musíte vzít v úvahu pocity členů domácnosti i náklady na vytápění.

Při stavbě nového domu je situace jednodušší. Na základě potřeb a preferencí investora lze vytvořit komplexní projekt. Je dobré provádět technické posouzení budovy nebo dokončeného projektu i s auditorem, tj. osobou, která se profesionálně zabývá výpočtem energetické náročnosti budov.

Termo modernizace a boj proti smogu - výzkum

Rozhodnutí provést izolaci obvodových stěn budovy má svůj základ ve zkušenostech členů domácnosti. Zvyšování povědomí veřejnosti o spotřebě energie pro účely vytápění je slibná budoucnost. V reportech vědců jsou studie, které potvrzují tezi, že termo modernizace budov je nejlepším způsobem, jak omezit fenomén smogu.

Vaďte na grafit - proč to stojí za to?

Provedení zateplení pomocí grafitového polystyrenu je velmi dobrá volba. Proč stojí za to zateplovat budovy tímto polystyrénem? Nejdůležitějšími fakty, které pro to hovoří, jsou: ekonomické, zdravotní a estetické.

Ekonomický faktor: investice se rychle vrátí

Pomocí zateplovacího systému, jehož základem je m. j. grafitový polystyren umožňuje snížit náklady na vytápění budovy až o 70%! Zateplovací systém bude chránit stěny i ostatní stavební prvky před vnějším vlivem, zabraňuje nadměrným tepelným ztrátám a umožňuje udržovat vnitřní teplotu s nízkými náklady na energie (plyn, olej, elektřina atd.).

Zdravotní faktor: teplý domov je zdravá domácnost

Zdraví je prioritou. Izolace budovy má velký dopad na fyzické zdraví i na pohodu v domácnosti. Objekty bez izolace nebo špatně izolované vyžadují vysoce výkonné radiátory, které pracují ve vysokých otáčkách, aby zajistily pohodlnou teplotu v místnostech. V důsledku intenzivní práce začne vzduch, počínaje horkým radiátorem, cirkulovat a transportovat prach. A v prachu mohou být alergeny, roztoči atd. Navíc vzduch, který přichází do přímého kontaktu s radiátorem, ztrácí vlhkost a stává se suchým. V suchém vzduchu může stoupající prach způsobit různá onemocnění dýchacích cest.

Estetický faktor: velké množství možností

Ačkoli se tento faktor může zdát triviální při rozhodování o zateplování budovy, ukázalo se, že je to právě naopak. O začátku prací často rozhodují estetické úvahy. Proč?

Bohatství a rozmanitost systémových řešení, která jsou dnes na trhu k dispozici, nám umožňuje dát fasádě jakýkoli individuální charakter a díky tomu lze budovu odlišit. Můžeme si vybrat z mnoha barevných variant a typů vnějších omítek. Kromě tradičních se často volí moderní silikonové omítky, které obsahují například samočistící recepturu. Usnadněním jsou také e-nástroje jako vizualizér barev - díky kterému můžete snadno zjistit, která kombinace barev bude nejvhodnější.

Nářadím, které určitě usnadní řezání polystyrenu, budou pomůcky na řezání polystyrenu. Úplná nabídka tohoto typu nářadí je k dispozici ZDE