Řezačka polystyrenu - recenze a rady

Pokud jste někdy zkoušeli řezat polystyren obyčejným nožem, pravděpodobně víte, že se jedná o nepříjemnou práci, která ne vždy poskytuje dobré výsledky. Polystyrén by měl být nejčastěji uříznut tak, aby jeho okraj nebyl pomačkaný nebo nerovný. Proto potřebujete řezačku na polystyren nebo jiný nástroj, který je vhodný na tuto činnost.

10538-4

Řezačka na polystyrén - k čemu se hodí?

Řezačka na polystyrén je zařízení, které se bude hodit jako vybavení dílny každého kutila. Samozřejmě, nejvíce ji budou potřebovat lidé, kteří se chystají sami zateplovat dům, ale nejen pro ně.

Polystyrén je velmi plastický materiál, který má mnoho použití. Velmi často se používá při modelování. V tomto případě musí být řezačka velmi přesná a precizní. V žádném případě však není možné vyměnit profesionální řezačku za běžný nůž. Chcete-li dosáhnout hladkého a rovnoměrného řezu, je nutno použít jeden z mnoha různých nástrojů. Naštěstí nejsou tak drahé, takže si je může dovolit každý kutil.

Řezačka na polystyrén nebo nůž k řezání polystyrénu?

Pokud jde o řezání polystyrénu, mají kutilové na výběr spoustu různých nástrojů. Řezačky na polystyrén jsou více profesionálním zařízením, které bude nejlépe fungovat na stavbě, když se provádí zateplení nebo izolace. Avšak k jiným účelům se mohou hodit jiná zařízení tohoto druhu, například nůž na řezání polystyrénu.

n%C5%AF%C5%BE%20na%20polystyr%C3%A9n

Strojek - gilotina bude o něco levnější ekvivalent k řezačce polystyrenu, hlavně díky tomu, že je mnohem jednodušší. Je vybavena čepelí a funguje jako gilotina - jedním tahem přeřízne desku polystyrenu na dvě části. Zajímavým řešením je také nůž na řezání polystyrenu. Vypadá jako obyčejný nůž, je však velmi ostrý a nejčastěji je vybaven topným systémem. Termický nůž je skvělé a velmi šikovné řešení, zejména proto, že řezání polystyrenu teplým ostřím je vždy nejrychlejší a nejpohodlnější.

Řezačky na polystyrén lze zakoupit v téměř každém obchodě pro kutily. Zařízení není velké a obvykle jej můžete koupit za několik set zlotých, jeho cena ale souvisí s úrovní propracovanosti. Některé řezačky mají také možnost tvarovat různé druhy pěn a jiných žáruvzdorných materiálů.

Srovnání řezaček polystyrenu různých značek

Řezání polystyrenu horkým ostřím zaručuje nejen odporová řezačka, ale i termický nůž. A ačkoliv pro něj může být styrodur příliš tvrdý, s obyčejným polystyrénem si poradí bez sebemenšího problému. Nože na řezání polystyrénu jsou jednodušší a mnohem snadnější se používají.

Nářadím, které určitě usnadní řezání polystyrenu, budou pomůcky na řezání polystyrenu. Úplná nabídka tohoto typu nářadí je k dispozici ZDE

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení